مقالات آیفون اپلمقالات و اخبار حوزه اپل

مشکل شارژ نشدن گوشی آیفون و رفع آن

شارژر ها به علت اتصال مستقیمی که با باتری گوشی دارند، اگر ایرادی پیدا کنند به طور مستقیم تاثیری مخرب را بر روی آن می گذارند. در حقیقت تفاوتی ندارد که مشکل مربوط به شارژر باشد یا قطعات دیگر، اگر این مشکل ادامه یابد می تواند منجر به خرابی باتری و سایر قطعات گوشی شود. البته باید دقت داشته باشید که مشکل شارژ نشدن آیفون فقط به خرابی آداپتور یا سیم شارژر ختم نشده و به سایر موارد نیز وابسته است. برای مثال حتی ممکن است علت اصلی شارژ نشدن گوشی آیفون خرابی باتری آن باشد.

معمولا همه شارژر ها پس از مدتی دچار خرابی می شوند. برای مثال قسمتی که کابل را به آداپتور متصل می کند، دچار تا شدگی و ساییدگی شده و مسیر انتقال انرژی به گوشی قطع می شود. در کمی بعد، شارژر دچار قطع و وصلی شده و در نهایت دیگر گوشی را شارژ نمی کند.

از عمده مشکلاتی که برای شارژر می تواند پیش آید، خرابی سوکت شارژر است. این قسمت دارای برآمدگی های حساسی است که اگر دچار مشکلی شوند، مانع از شارژ شدن گوشی خواهد شد. اگر گوشی شما از نظر سخت افزاری مشکلی نداشت، احتمالا مشکل اصلی آن به دلیل خرابی نرم افزاری یا دیگر نقص های نرم افزاری است. بنابراین توصیه میشود در صورت مواجه شدن با چنین مشکلاتی، تعمیرات ایفون که کار بسیار تخصصی است را به نمایندگی آن بسپارید.

روش های رفع مشکل شارژ نشدن گوشی های آیفون

در ادامه برخی از ساده ترین و پایه ای ترین روش هایی که برای رفع مشکل شارژ نشدن آیفون پیشنهاد می شود را به شما معرفی کرده و آن را توضیح خواهیم داد.

تعویض پریز برق

این روش احتمالا ساده ترین راه حلی است که پیشنهاد می شود. معمولا برخی پریزهای برق پس استفاده طولانی مدت دچار فرسایش می شوند. این فرسایش می تواند مربوط به سیم های برق متصل به آن باشد. در این باره پیشنهاد می شود که اگر گوشی شما شارژ نشد، بهتر است در اولین گام، پریز برق را تعویض کنید.

فرسایش پریز برق
فرسایش پریز برق

بررسی آداپتور شارژر جهت رفع مشکل شارژ نشدن گوشی های آیفون

در اغلب شارژرهای امروزی خصوصا شارژر گوشی های آیفون، سیم رابط از آداپتور جدا بوده و با یک پورت به یکدیگر متصل می شوند. از آن جایی که این دو از یکدیگر توانایی جدا شدن دارند، می توانند آسیب هایی هر چند جزیی ببینند. بنابراین بهتر است این محل و اطراف آن ها را به خوبی بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید. در صورتی که در زمینه تعمیرات تخصصی ندارید، بهتر است این کار را به مرکز تعمیرات تخصصی موبایل بسپارید.

بررسی کابل رابط

یکی از قسمت هایی که معمولا همیشه دچار آسیب میشود، کابل رابط شارژر است. حتما این کابل را به خوبی چک کنید و مطمئن شوید که هیچ خط و زدگی ای روی آن نباشد. دقت داشته باشید که یکی از عواملی که روی سرعت شارژ شدن گوشی تاثیر می گذارد، سالم بودن کابل رابط شارژر است. دو قسمت از کابل رابط که به راحتی دچار صدمه می شوند و در فرایند شارژ شدن گوشی اختلال ایجاد می کنند، ابتدا و انتهای کابل است. دقت نمایید که این دو قسمت از هر نظر سالم باشند.

پارگی کابل شارژ آیفون
پارگی کابل شارژ آیفون

ریبوت کردن دستگاه

برخی اوقات تلفن همراه شما دچار حالتی به نام هیپنوتیزم MFi می شود. در این حالت معمولا دستگاه به خوبی شارژ نمی شود در نتیجه اگر با این مورد مواجه شدید بهتر است سریعا دستگاه خود را ریبوت کنید. ریبوت کردن تلفن همراه باعث می شود تا دستگاه از آن حالت خارج شده و به خوبی شارژ شود.

تعویض باتری آیفون

اگر پس از انجام تمامی این مراحل، همچنان تلفن همراه شما دارای مشکل بود، بهتر است فورا دستگاه را به یک نمایندگی تعمیرات معتبر بسپارید تا آن ها مشکل شما را حل نمایند. در این زمینه گروه تیم موبایل می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم به صورت کامل و جامع به بیان و تشریح همه مواردی که ممکن است دلیلی برای شارژ نشدن گوشی آیفون باشد، بپردازیم. معمولا اغلب مشکلات مربوط به شارژ نشدن گوشی های آیفون، به سیم کابل شارژر ارتباط دارد و در ادامه به ارائه تمامی راه حل هایی که به رفع این مشکل کمک می کند پرداختیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا