مقالات آیفون اپلمقالات و اخبار حوزه اپل

دلایل اصلی خالی شدن باتری گوشی اپل

یکی از بزرگترین مشکلاتی که کاربران آیفون با آن مواجه می شوند، زود خالی شدن سریع باتری آیفون است. یکی از ویژگی های خرید گوشی های آیفون عمر باتری آنها می باشد که کاربر را به سمت خود می کشاند. گوشی های آیفون امروزه دارای طرفداران زیادی است این محبوبیت می تواند به دلیل قدرت باتری، ظرافت آن، نوع عملکرد بالای آن باشد.

زود خالی شدن شارژ آیفون از سری مشکلاتی است که در تمامی گوشی های اپل قابل مشاهده می باشد این مشکل حتی در سری آیفون های باکیفیت و قدرتمند نیز دیده شده است. شرکت اپل با تمامی تلاش های خود در این موارد توانسته عملکرد و کیفیت باتری های خود را افزایش دهد اما همچنان کاربرانی هستند که از زود خالی شدن سریع باتری ایفون شکایت دارند. در این مقاله ما به بررسی چند دلیل در مورد زود خالی شدن باتری آیفون خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید؛

هوای سرد، هوای گرم

یکی از بزرگ ترین دلایلی که میتوان برای این مشکل بیان کرد هوای سرد میباشد. محیطی با دارا بودن هوای سرد توانایی تاثیر گذاشتن بر روی شارژ و همچنین باتری گوشی را دارد و منجر به خالی شدن زود هنگام شارژ باتری می شود. علاوه بر هوای بسیار سرد هوای گرم هم بر روی تخریب باتری نقش بسزایی دارد. بهترین دما برای در نظر گرفتن برای باتری گوشی 20 درجه سانتی گراد میباشد.

میزان روشنایی صفحه

میزان روشنایی صفحه یکی از عواملی است که در خالی شدن زود هنگام شارژ باتری دخیل است. گوشی های تولید شده در دارای صفحه نور بسیار زیادی است و همین امر باعث کاهش میزان باتری در گوشی خواهد شد. شما برای حل این مشکل می توانید با فعال کردن گزینه Auto Brightness نور صفحه خود را به حالت اتوماتیک تغییر دهید همچنین عمر باتری خود را با این کار افزایش خواهید داد.

برنامه ها و اپلیکیشن ها

برنامه هایی که هیچ ضرورتی برای گوشی شما ندارند میتوانند تاثیر زیادی در زود خالی شدن شارژ گوشی شما داشته باشند. اگر گوشی شما دارای برنامه های اضافه میباشد بهتر است آن ها حذف و یا غیر فعال کنید تا از زود خالی شدن شارژ گوشی خود جلوگیری کنید.

هر قدر آنتن دهی گوشی شما ضعیف تر باشد بیشتر به باتری صدمه وارد خواهد شد و این امر باعث زود خالی شدن شارژ گوشی میشود. برای دور شدن از این مشکل توصیه ما به شما مکان هایی است که آنتن دهی بالایی داشته باشد و در صورت نبود آنتن گوشی خود را بر روی حالت Airplane قرار دهید تا از باتری مصرف زیادی نکشد. بیشترین مشکلات گوشی های موبایل را در اینجا بخوانید.

دیگر دلایل زود خالی شدن باتری های ایفون و رفع آن

والپیپر های متحرک

یکی از دلایلی که شارژ گوشی آیفون را زودتر از موعد تمام خواهد کرد استفاده کاربر ار والپیپر های متحرک است. این والپیپر ها دارای زیبایی های خاص می باشند ولی میتوانند قاتل باتری شما نیز باشند. برای رفع این مشکل می توانید از والپیپر های غیر متحرک برای دستگاه خود استفاده کنید.

مشکلات بُردی

برد گوشی آیفون
برد گوشی آیفون

مشکلات بردی یکی از مشکلات سخت افزاری است که در این مشکل علاوه بر خالی شدن شارژ گوشی زودتر از موعد باعث داغی بیش از حد در پشت گوشی نیز میشود. در صورت بروز چنین مشکلی بهتر از در اولین فرصت به مرکز تعمیرات ایفون در تیم موبایل مراجعه کنید تا مشکل باعث بروز مشکلات دیگر نشود.

استفاده از اینترنت ۴G و ۳G

در نسل اینترنت های ۴G و همچنین ۳G در صورت آنتن دهی کم موبایل این اینترنت ها شارژ گوشی را سریع تر از موعد خالی خواهند کرد. بهتر از در مکان هایی باشید که این اینترنت ها در حالت فول آنتن خود باشند.

نصب برنامه های پرمصرف

برخی از اپلیکیشن ها قاتل باتری گوشی می باشد. این اپلیکیشن ها حتی زمانی که از آن ها استفاده نمی شود نیز اجرا خواهند شد. این برنامه ها به طور مدام از اینترنت و سنسورهای گوشی استفاده می کنند این امر باعث خالی شدن باتری میشود. لازم به ذکر است این برنامه ها جزئی از برنامه های محبوب هستند و دل کندن از این برنامه ها کار ساده ای نخواهد بود.

برخی از این اپلیکیشن ها عبارت اند از:

 •  اسنپ چت (Snapchat)
 • تیندر (Tinder)
 • BBC News یا هر اپلیکیشن خبری دیگر
 • مایکروسافت Outlook
 • فیسبوک و مسنجر
 • اپلیکیشن خرید آمازون
 • یوتیوب، نتفلیکس و دیگر اپلیکیشن‌های پخش آنلاین

برطرف کردن مشکل خالی شدن سریع باتری آیفون

روش های گوناگونی برای حل این مشکل وجود دارد. با بررسی مواردی که در ادامه درج خواهیم کرد می توانید شارژ آیفون خود را برا مدت بیشتری نگهداری کنید. در این بخش به برخی از این روش ها خواهیم پرداخت. در صورت حل نشدن مشکل شما با روش های درج شده احتمالا مشکل پیش آمده سخت افزاری خواهد بود و شما باید هرچه زودتر به تعمیرات موبایل به صورت سخت افزاری آن بپردازید. برای مثال شما نیاز دارید تعویض باتری آیفون انجام دهید.

 • پاک کردن برنامه های پر مصرف
 • غیر فعال کردن بروزرسانی های خودکار
 • خاموش کردن گوشی آیفون (هفته‌ای یکبار)
 • غیرفعال کردن Background App Refresh
 • غیر فعال کردن GPS

سخن آخر

در این مقاله ما به شما کاربران بسیاری از دلایل زود خالی شدن شارژ آیفون و رفع آن را بیان کردیم و همچنین برای رفع این مشکل راه حل هایی برای شما بازگو شد. در صورت اشکال در باتری گوشی آیفون دیگر عملکرد اولیه را نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا