مقالات آیفون اپلمقالات و اخبار حوزه اپل

علت داغ شدن گوشی آیفون و جلوگیری از آن

دلایل اصلی داغ شدن آیفون چیست؟

موبایل هوشمند شما، در حقیقت یک رایانه مینیاتوری است و شما در تمام طول روز مشغول کار کردن با آن هستید. همانطور که می دانید سی پی یو یکی از اجزای مهم موبایل است که به علت کمبود فضا در موبایل، فاقد بخش خنک کننده و فن طراحی شده است؛ به همین دلیل زمانی که با موبایل آیفون خود یک بازی سنگین می کنید، شاهد گرمای بیش از اندازه موبایل خواهید بود.

  • در صورتی که آیفون شما در زمان اجرای بازی یا برنامه های سبک هم داغ شد، احتمالا مشکلی در آن وجود دارد.

  • داغ شدن موبایل نشانه بارز استفاده از 100 درصد سی پی یو بوده و در اکثر موارد ایرادی نرم افزاری به شمار می رود؛ این امر به معنای باز بودن چندین برنامه، به صورت همزمان بوده و سبب فشار آمدن به سی پی یو می شود.

  • در صورتی که پیش از بروز این مشکل، آیفون شما در آب افتاده یا خیس شده باشد، احتمال وجود ایراد سخت افزاری نیز وجود دارد.

  • توجه داشته باشید که موبایل های آیفون برای بازه دمایی 0 تا 35 درجه سانتی گراد، طراحی شده اند؛ پس اگر در جایی زندگی می کنید که میانگین دما 35 درجه سانتی گراد است، طبیعی است که با داغ شدن آیفون تان روبه رو شوید.

  • گاهی اوقات هم مشکل گرم شدن موبایل به نوع گارد یا قاب مورد استفاده باز می گردد. استفاده از قاب یا گارد نامناسب ممکن است مشکل داغ شدن آیفون را تشدید کرده و امکان خنک شدن را از آن بگیرد.

  • از دیگر دلایل داغ شدن گوشی آیفون می توان به در معرض حرارت، نور مستقیم آفتاب، ضربه خوردگی، عدم اعمال شارژ شدن و… اشاره کرد.

جلوگیری از داغ شدن آیفون

در این بخش به تعدادی راهکار برای جلوگیری از داغ کردن آیفون، اشاره می کنیم؛

رفع داغ شدن گوشی آیفون با بستن برنامه ها

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، باز بودن چندین برنامه می تواند دلیل خوبی برای داغ کردن موبایل شما باشد. برای بستن تمام برنامه ها روی دکمه Home موبایل خود دابل کلیک کنید تا تمام برنامه های باز به شما نمایش داده شود؛ سپس تمام برنامه ها را به سمت بالا بکشید تا بسته شوند.

گوشی خود را خاموش و دوباره روشن کنید

گاهی اوقات یک مشکل جزئی می تواند باعث داغ شدن آیفون شما شود. در چنین مواقعی روشن و خاموش کردن می تواند با رفع مشکل، دمای موبایل شما را به حالت طبیعی خود برگرداند. برای خاموش و روشن کردن موبایل آیفون، دکمه Power را نگه داشته و گزینه Slide to power off را انتخاب کنید. پس از 30 ثانیه دوباره دکمه Power را فشرده و نگه دارید تا موبایل روشن شود.

slide to power off iphone
slide to power off iphone

از آپدیت بودن App های خود اطمینان حاصل کنید

شاید تصور کنید که آپدیت برنامه ها فقط مربوط به ارائه امکاناتی جدید است. در بسیاری از موارد هدف از آپدیت برنامه ها، برطرف کردن خطاها و باگ های نرم افزارها می باشد. گاهی ممکن است که همین باگ ها سبب داغ شدن آیفون شما شده باشند؛ پس برای حل این مشکل ابتدا تمام برنامه های خود را آپدیت کنید. برای این کار وارد App Store شده و روی تب Updates کلیک کنید. سپس گزینه update All را انتخاب کنید تا تمام برنامه ها آپدیت شوند.

update all in app store
update all in app store

نرم افزار آیفون خود را آپدیت کنید

مانند اندروید، اپل نیز به صورت دوره ای نرم افزار خود را آپدیت می کند. این احتمال وجود دارد که برخی از این آپدیت ها سبب بروز مشکل داغ شدن در آیفون شما شده باشد. برای آپدیت جدید آیفون، به مسیر Settings » General » Software update شده و در صورت وجود آپدیت جدید، آن را نصب کنید؛ چرا که احتمال دارد با این کار مشکل شما بر طرف شود.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی شد تا شما را با دلایل داغ کردن آیفون و روش های جلوگیری و رفع این مشکل، آشنا کنیم. در صورتی که هیچ کدام از راهکار ها موثر واقف نشد، آیفون خود را به نمایندگی های معتبر برده و پیشنهاد ما مرکز تعمیرات تخصصی آیفون تیم موبایل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا