مقالات و اخبار حوزه اپل

چرا آل این وان هنگ می کند؟راه حل رفع آن

یکی از مشکلات رایجی که اکثر دارندگان لپ تاپ با آن مواجه شده اند، هنگ کردن ناگهانی سیستم به هنگام کار با آن می باشد. اکثر کاربران در هنگام روبرو شدن با این مشکل سعی می کنند به کمک دکمه پاور دستگاه را خاموش و روشن کنند و از مشکل نجات پیدا کنند. اما خاموش کردن آل این وان همیشه بهترین راه برای رفع این مشکل نیست.

نوشته های مشابه

برای رفع این مسئله ابتدا باید اختلالی که باعث هنگ کردن لپ تاپ شده را پیدا کرد و سپس از طریق آن مشکل هنگ کردن آل این وان را حل کرد. هنگ کردن لپ تاپ ویندوزی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که هر کدام راه حل مناسب خود را دارند. یکی از علت های هنگ کردن رایانه اختلال در نرم افزار می باشد در این مقاله قصد داریم شما را با این موضوع که چرا آل این وان هنگ میکند و راهکار های رفع مشکل آن آشنا کنیم.

دلایل هنگ کردن آل این وان

هنگ کردن لپ تاپ به هنگام کار و زمانی که مجال برای ذخیره کردن اطلاعات خود را نداشته اید، بسیار دیوانه کننده است. کاربران به هنگام مواجه شدن با این مشکل به دنبال علت آن و سپس رفع مشکل هستند. در ادامه به چند دلیل هنگ کردن آل این وان  در قالب سخت افزاری و نرم افزاری می پردازیم:

مشکلات سخت افزاری در هنگ کردن آل این وان

مشکل در کارت گرافیک:

یکی از اصلی ترین دلایل هنگ کردن لپ تاپ، کارت گرافیک است. زیرا کارت گرافیک لپ تاپ قدرت کافی برای پردازش نرم افزارها یا بازی های نصب شده بر روی سیستم را ندارد. همچنین کارت گرافیک اگر مشکلی برایش پیش بیاید یا آسیب ببیند، می تواند در هنگ کردن سیستم تاثیر مستقیمی بگذارد.

تمام شدن ظرفیت هارد دیسک:

یکی دیگر از دلایل هنگ کردن لپ تاپ، نداشتن حافظه کافی در هارد دیسک و همچنین تمام شدن ظرفیت رم در هنگام اجرای برنامه می باشد. اختلال پیش آمده در قطعه رم به دلیل محو شدن تصویر در لپ تاپ بوده است. یکی دیگر از دلایل هنگ کردن لپ تاپ در حالی رخ می دهد که؛ درایوری که روی سیستم عامل نصب شده، ظرفیت و حجم آن را پر کرده باشد.

در صورتی که آل این وان شما با این مشکل رو به رو شده است، هر چه زودتر تعمیر آل این وان خود را به رایان دل کوک بسپارید.

2-مشکلات نرم افزاری در هنگ کردن آل این وان

ویروس و نداشتن آنتی ویروس:

اگر در هنگام کار و اجرای برنامه در سیستم، سرعت لپ تاپ پایین آید می تواند نشان دهنده ویروسی شدن لپ تاپ باشد. اگر بر روی لپ تاپ آنتی ویروس مناسب نصب نشده باشد قطعا دستگاه دچار قفل شدن می شود و در نتیجه هنگ می کند. برای حل این مشکل باید یک آنتی ویروس قدرتمند نصب کرده و ویندوز را تعویض کنید.

اگر در سیستم خود دو آنتی ویروس نصب کرده اید، باید اطلاع داشته باشید که این موضوع هم باعث هنگ کردن لپ تاپ می شود.

یک دست شدن ویندوز:

یکی از دلایل هنگ کردن لپ تاپ، بهم ریختگی اطلاعات ذخیره شده روی هارد دیسک می باشد. تا زمانی که این بهم ریختگی زیاد نباشد لپ تاپ هنگ نمی کند اما اگر این اطلاعات ذخیره شده به طور کامل بهم ریخته باشد دستگاه به شدت هنگ می کند. اطلاعات باید بر روی درایور به جزء درایور ویندوز ذخیره شده باشد.

سعی کنید یک هارد دیسک اکسترنال داشته باشید و اطلاعاتی که به آن نیاز ندارید و از آن استفاده نمی کنید، به درون آن انتقال دهید. با این کار هم از اطلاعات خود یک کپی دارید و زمانی که سیستم دچار اختلال شد، دیگر نگران اطلاعات از دست رفته خود نیستید. مهم تر از همه با این کار از هنگ کردن سیستم خود جلوگیری می کنید.

رجیستری ویندوز:

از دیگر دلایل هنگ کردن لپ تاپ میتوان به مشکل در رجیستری اشاره کرد. ریجستری مکانی برای تنظیمات نرم افزار ها و سخت افزار ها در سیستم عامل ویندوز می باشد. اگه هنگ کردن لپ تاپ ریشه در رجیستری ویندوز داشته باشد باید ویندوز تعویض شود و یا از طریق نرم افزارها رجیستری آن را تعمیر کرد.

کار کردن همزمان برنامه :

یکی دیگر از دلایل هنگ کردن سیستم، استفاده همزمان از چند برنامه مختلف است. کار کردن چند برنامه باهم نقش بسیار مهمی در هنگ کردن سیستم دارد و باعث می شود به CPU فشار زیادی وارد شود. در صورتی که به برنامه ای در صفحه احتیاج ندارید و از آن استفاده نمی کنید، آن برنامه را ببندید تا لپ تاپ سرعت معمولی خود را داشته باشد و هنگ نکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا