سامسونگمقالات موبایل سامسونگ

سامسونگ گلکسی Z Fold 4 و Z Flip 4 به اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس مجهز می‌شوند

سامسونگ گلکسی Z Fold 4 و Z Flip 4 به اسنپدراگون 8 نسل1 پلاس مجهز میشوند

اخبار جدید نشان می‌دهند که ‌گوشی های تاشوی آینده سامسونگ از تراشه اسنپدراگون 8 نسل1 پلاس به جای تراشه اسنپدراگون 8 نسل1 استفاده می‌کنند. در واقع هر دو دستگاه تاشو سامسونگ، یعنی گلکسی Z Fold 4 و گلکسی Z Flip 4 هر دو به تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس کوالکام مجهز می‌شوند که گویا رویداد معرفی و عرضه آن نزدیک است.

گلکسی زد فولد 4 و گلکسی زد فلیپ 4 تا چند ماه دیگر رونمایی بزرگ خود را خواهند داشت. اما بیشتر اطلاعات در مورد طراحی و تغییرات سخت افزاری هر دو دستگاه در چند هفته گذشته به بیرون افشا شد. همچنین حالا به نظر می‌رسد که این دو گوشی جدیدترین و بهترین تراشه کوالکام یعنی اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس را داشته باشند.

طبق گفته Ice Universe، گلکسی Z Fold 4 و Galaxy Z Flip 4 هر دو از اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس پشتیبانی خواهند کرد. این چیپست با کد نام “SM8475” هنوز معرفی نشده است. اما انتظار می‌رود اواخر این ماه رونمایی شود و کمی بعد راه خود را در گوشی های هوشمند پیدا کند. این انتخاب یک انتخاب جالب و متفاوت توسط سامسونگ است. زیرا اگر به یاد داشته باشید، Galaxy Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 3 هر دو از استفاده اسنپدراگون 888 پلاس به جای اسنپدراگون 888 معمولی اجتناب کردند. اما به طور عکس، امسال اینطور نخواهد بود.

تامین‌کننده اسنپدراگون 8 نسل1 پلاس TSMC است

راجع به تغییرات تراشه جدید کوالکام می‌توان گفت که اسنپدراگون 8 نسل1 پلاس از فرآیند تولید 4 نانومتری سامسونگ به سوی فناوری TSMC تغییر مسیر خواهد داد که بر روی کاغذ نوید کارایی بهتر و عملکرد پایدارتر را می‌دهد. طبق گفته منبع انتظار می‌رود چیپست آینده کوالکام حدود 10 درصد عملکرد بهتری نسبت به اسنپدراگون 8 نسل 1 موجود در خانواده گلکسی اس 22 داشته باشد. همچنین در عین حال عمر باتری و کنترل حرارت بهتری را نیز ارائه دهد. در زیر متن توییت آیس یونیورس را راجع به استفاده از تراشه اسنپدراگون 8 نسل1 پلاس در گوشی های تاشو امسال سامسونگ می‌بینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا