تکنولوژی

دلایل روشن نشدن گوشی لنوو

دلایل روشن نشدن گوشی لنوو

هیچ دستگاه هوشمندی بدون دلیل دچار مشکل نمی شود. پس اگر دستگاه شما خاموش شد و با سوال چرا گوشی لنوو روشن نمی شود مواجه شدید، بدانید مشکلی بوجود آمده است و دستگاه‌ برای حفظ بقا خاموش می‌ شود.

با مطالعه مواردی که ذکر می‌ شود چند دلیل عمده را بدانید و موبایل خود را چک کنید.

گوشی خود را شارژ کنید

زمانی که گوشی شما خاموش شد و به هیچ طریقی قادر به روشن کردن آن نبودید، گوشی را به شارژر متصل کنید. در این صورت اگر بخاطر خالی بودن باتری گوشی خاموش شده باشد، با شروع جریان برق، علامت شارژ شده روی صفحه نمایش داده می‌ شود.

شارژ غیر اصل و غیر سالم

اگر گوشی لنوو شما روشن نشد، در وهله اول  سراغ شارژر مورد استفاده خود بروید و مطمعن شوید که سالم باشد. ممکن است شارژر سالم باشد اما غیر اصل بوده یا از برندی دیگر باشد که باعث شارژ تقلبی گوشی شود.

نقص در کابل و سیم ها

در صورتی که شارژر خود را بررسی کردید و ایرادی نداشت، حالت به سراغ کابل شارژر بروید. ممکن است کابل دچار پارگی داخلی شده باشد یا اصلا کابلی که استفاده می‌ کنید برای خود شارژر نباشد و تقلبی باشد. در این صورت نه تنها جریان برق به گوشی شما نمی‌ رسد، بلکه باتری دستگاه نیز صدمه می‌ بیند.

در صورتی که با گوشی لنوو خود مشکل پیدا کرده اید، به نمایندگی تعمیرات موبایل لنوو در رایان دل کوک مراجعه کنید. 

باتری گوشی را بررسی کنید

قبل از اقدام به هرگونه بررسی نرم افزاری، ابتدا از سالم بودن باتری گوشی اطمینان حاصل کنید. در گوشی های ورژن قدیمی، پنل پشتی گوشی قابل جداسازی است و شما می‌ توانید با خارج کردن آن، باتری را مشاهده و چک کنید. اگر ایرادات باتری شدید باشد، از فرم خارج می‌ شود و حالت تورم به خود می گیرد یا نشتی می‌ دهد، در صورت مشاهده این دو مورد بدون فوت وقت باتری موبایل را تعویض کنید. چرا که استفاده طولانی مدت از باتری خراب، باعث ایجاد آسیب در سخت افزارهای دستگاه می‌ شود.

مقاله پیشنهادی: دلایل خاموش شدن گوشی در اکثر برندها

دمای گوشی را به حد استاندارد برسانید

سرما از عوامل روشن نشدن دستگاه شما است.  دما در سلامت و بهبود کارکرد گوشی لنوو بسیار تاثیر دارد، به گونه ‌ای که اگر دستگاه شما در دمای بهینه نباشد ممکن است خاموش شود و تا مدتی روشن نشود. اگر روشن نشدن گوشی لنوو به دلیل میزان دمای محیط باشد، باید دمای گوشی را به استاندارد برسانید تا روشن شود. اگر از برند دیگری استقاده میکنید، تعمیر موبایل خود را به ما بسپارید.

داغ شدن گوشی

هنگامی که یک دستگاه هوشمند بیش از حد مجاز استفاده شود، به طور خودکار خاموش می‌ شود. این عمل برای حفظ کارکرد، سلامت سخت افراز و قوت باتری است. چرا که هر گوشی برای یک میزان استفاده مشخصی  بهینه شده است و در آن بازه دچار مشکل نمی‌ شود. برای جلوگیری از داغ کردن گوشی، هر از گاهی هنگام استفاده قسمت پشتی اسمارت فون را چک کنید و اگر احساس کردید دارای دمای غیر استاندارد است، به مدت یک ربع الی نیم ساعت اجازه استراحت بدهید.

ورود به حالت فریز

فریز شدن نوعی گارد دفاعی گوشی در برابر صدمات احتمالی ناشی از استفاده نادرست است. برای مطمئن شدن از ورود گوشی به حالت فریز دو راه دارید. اگر شما دارای گوشی هستید که باتری آن قابل جداسازی است، باتری را خارج کرده و سی ثانیه الی یک دقیقه بعد دوباره در جای خود قرار دهید و گوشی را روشن کنید. مورد دوم مخصوص کاربرانی است که باتری دستگاهشان قابلیت جداسازی ندارد. در این صورت دکمه پاور را برای سی ثانیه نگه دارید تا از حالت فریز مطمئن شوید.

ویروس ها را اسکن کنید

همواره توصیه می‌ شود که در دانلود و نصب برنامه های گوناگون دقت کافی داشته باشید و ترجیحاً، از یک منبع معتبر استفاده کنید تا دستگاه ویروسی نشود. به هر حال اگر گوشی لنوو شما به طور مکرر خاموش می‌ شود، گوشی را اسکن کنید تا ویروسی در آن وجود نداشته باشد.

فریم ور 

در ابتدا موارد فوق را انجام دهید و اگر موفق به روشن کردن گوشی لنوو نشدید، به بازگردانی فریم ور روی بیاورید. فریمور یا سفت افزار، نرم افزاری نصب شده به روی برد است که عامل تعیین کننده چگونگی عملکرد سخت افزارها است. بنابراین شما به وسیله بازگردانی فریمور می‌ توانید مشکل روشن نشدن گوشی لنوو را حل کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا