مقالات و اخبار حوزه اپل

تاریخچه اپل و محصولات آن

تاریخچه اپل و محصولات آن

قرار است امروز بر ماشین زمانی سوار شویم و از روزهای ابتدایی شرکت اپل تا به امروز سفر کنیم. استیو جابز! نامی آشنا در کنار تمامی محصولات اپل و مهمترین آدم در شکل گیری و توسعه اپل!! شرکت اپل در سال 1976 تاسیس شده که نام اپل را به خود اختصاص داده است. اپل در آوریل سال 2022 دقیقا 46 ساله شد.

نوشته های مشابه

داستان این برند که بیش از نیم قرن است تکنولوژی جهان را جابجا کرده است و بسیاری از کاربران تکنولوژی نامی آشنا به شمار می آید.این داستان در دل خود دارای نکته های ریزی است که برای کسانی که علاقمند به دنیای تکنولوژی هستند بسیار جذاب میباشد.

تاریخچه ی اپل

تاریخچه اپل شامل 46 سال تلاش مداوم و بی وقفه برمیگردد. تمامی ماجرا با ملاقات استیو جابز و وزنیاک شروع میشود. اتفاقاتی که میان این دو شخصیت تاثیرگذار اپل افتاد باعث جدایی استیو جابز از اپل ش در آن روزها که استیو جابز در اپل حضور نداشت شرکت روز به روز به سقوط کامل خود نزدیک تر میشد و رقیب اپل یعنی IBM و مایکروسافت رشد خیلی زیادی میکردند.

جرقه تمامی تکنولوژی های امروزه از یک گاراژ شروع شده اند. اگر شخصی به اسم رونالد وین در اپل وجود نداشت امروز خبری از آیفون و ایپد و آی مک نبود! استیو جابز 10 درصد از سهام اپل را به رونالد وین بخشیده است تا میان دو شریک به عنوان داور عمل کند. وین پس از داوری میان این دو شریک سرانجام سهام خود را به قیمت 500 دلار فروخت این در حالی است که اگر وین سهم خود را نگه میداشت امروزه دارای 80 میلیارد دلاز ارزش سهام خواهد بود.

سازنده اپل

استیو جابز در سال 1955 در 24 فوریه در سان فرانسیسکو به دنیا آمده است. پدر و مادر استیو جابز دو دانشجو از دانشگاه University of Wisconsin بودند. آن ها سرپرستی استیو جابز را به زوج دیگری سپردند. استیو جابز با دارا بودن هوش بالا و البته بدون هدف در کنار استیو وزنیاک مشاغل مختلفی را امتحان کرده بود. محصولاتی که باعث انقلاب شرکت اپل شدند عبارت اند از: iPhone، iPod و iPad اشاره کرد که امروزه این محصولات نمونه بی نظیری از رشد فناوری به حساب خواهند آمد. استیو جابز در سال 1985 شرکت اپل را ترک کرد و بعد از گذشت یک دهه به شرکت اپل دوباره بازگشت.

جریان سیب شرکت اپل

اولین نظریه در مورد نام گذاری شرکت به اسم اپل میتوان به نیوتون به زیر درخت اشاره کرد. در حقیقت نیوتون زیر درخت سیبی در حال مطالعه بود و به دلیل قوانین طبیعت سیبی از درخت بر روی سر او سقوط کرد و بر همین موضوع قانون جاذبه کشف شد.با نگاه کردن به لوگوی اپل میتوان به نقش نیوتون و درخت سیب و الهامات که تصمیم استیو جابز سایه انداخته است.پس از مدت گذشت زمانی که تاسیس شد لوگوی شرکت به صورت ساده تر طراحی شده است.

علت نامگذاری شرکت اپل

ریشه نام گذاری شرکت با نام اپل بسیار معصومانه بود!! وزنیاک د دسامبر سال 1984 با مجله ای به نام بایت مصاحبه کرده بود در آن گفت که پروژه اپل سال ها ذهن جابز را به خود مشغول کرده بود جابز وقتی به طبیعت پناه می برد بیشتر به طراحی و ساخت محصولات خود فکر میکرد. ایده نیز کاملا اتفاقی به ذهن او خطور کرده بود به همین دلیل تصمیم گرفتیم نام شرکت را اپل بگذاریم که به سقوط سیب بر روی سر نیوتون و همچنین قانون جاذبه برمیگردد. از یک طرف ذات طبیعی و میوه بودن اپل ما را در انتخابمان مصمم خواهد کرد. هر دو برای این نام برای شرکت به توافق رسیده بودند بنابراین نام شرکت خود را اپل گذاشته اند.

محصولات اپل

از محصولات اپل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

آیفون ( iPhone)

یک گوشی هوشمند میباشد که در سال 2007 روز 29 ژوئن توسط استیو جابز معرفی شد. این گوشی های از صفحه حساس لمسی برخورداراند.  سیستم عامل این گوشی ها بر مبنای مک اواس طراحی شده است و آن را IOS نامگذاری کردند. آیفون از مرورگر وب سافاری و مرورگر اصلی اپل بهره برده است. در صورتی که با مشکلات ایفون رو به رو شده اید، تعمیر موبایل ایفون را به رایان دل کوک بسپارید.

آی‌پد

آیپد ها یک لوح رایانه ای است که ساخت شرکت اپل است. این رایانه ها از سیستم عامل iOS بهره میبرند. این رایانه ها دارای صفحه نمایشگر لمسی میباشند و با دقت بالا با استفاده از انگشتان کار خواهد کرد. تعمیر تبلت آیپد در رایان دل کوک انجام میپذیرد.

آیپد برای اولین بار در سال 2010 در روز 27 ژانویه توسط استیو جابز معرفی شد. این دستگاه ها در اواخر ماه مارس در سال 2010 به بازار عرضه شد.

مک‌بوک ( MacBook)

شرکت اپل این محصول خود را در راستای اهدافی مانند آموزش و فروش در بازارهای مصرف ارائه نمودو این محصول در سال 2008 معرفی شد این لپ تاپ ها جزئی از پرفروش ترین لپ تاپ های آمریکا به شمار رفت. در صورت مواجه شدن با مشکلات لپ تاپ اپل، تعمیر لپ تاپ مک بوک را به سان سرویس بسپارید.

نتیجه گیری

در عصر امروزی شرکت اپل رسما به اولین شرکت یک تریلیون دلاری در تاریخ جهان تبدیل شده است. اما هیچکس از این مسئله تعجب نخواهد کرد! زیرا هر ساله شرکت اپل با محصولات خود و خدمات ارائه شده توسط اپل دنیا را متحیر میکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا