تکنولوژیمقالات و اخبار حوزه اپل

اعتراض کارمندان اپل به کار حضوری و درخواست تمدید وضعیت دورکاری

اگر مطلع باشید، ویروس کرونا و مسئله همه گیری آن سبب شد تا شرکت‌های بزرگ دنیا نسبت به دورکار کردن کارمندان خود اقدام نمایند. این موضوع اگرچه تا حدودی باعث افت کیفیت کاری می‌شود اما با حضوری شدن مجدد کارها، شاهد اعتراض کارمندان اپل به کار حضوری و درخواست تمدید وضعیت دورکاری هستیم. با ترنجی همراه باشید.

اعتراض کارمندان اپل به کار حضوری

در سال ۲۰۲۰، اپل تصمیم گرفت یک قرنطینه بزرگ در سراسر دفاتر خود اعمال کند و به مدل کار از راه دور روی بیاورد. هدف این شرکت آن بود که از گسترش ویروس کرونا جلوگیری شود زیرا در آن زمان واکسنی برای آن وجود نداشت. کارمندان این شرکت مجبور بودند خود را با کار از راه دور وفق دهند. اما پس از چند مدت اعمال محدودیت، این شرکت توانست همه چیز را به حالت عادی برگرداند.

با این حال، اکنون این ویروس تقریبا در سراسر جهان به جز چین کنترل شده است. پس طبیعی است که موضوع بازگشت کارمندان به دفاتر کار و عادی شدن وضعیت را ببینیم. کارمندان اپل در ایالات متحده حالا پس از دو سال سیاست کار از خانه، شروع به بازگشت به دفاتر خود کرده‌اند و در حال حاضر یک روز در هفته، در دفتر کار می‌کنند. با این حال، از ۲۳ می، کارمندان باید در هفته حداقل سه روز در دفتر حضور داشته باشند. ظاهرا کارمندان شرکت از این کار و بازگشت به حالت عادی راضی نیستند.

طبق گزارش جدیدی از 9to5Mac، به نظر می‌رسد برخی از کارمندان هنوز نمی‌خواهند به دفاتر کار خود بازگردند. این گروه از حقوق کارکنان تحت گروهی به نام “Apple Together” دفاع می‌کنند. اخیرا کارکنان از مدیران خواسته‌اند که نسبت به آن‌ها انعطاف پذیرتر باشند. آن‌ها روز جمعه نامه‌ای را در وب سایت Apple Together به مدیریت این شرکت ارسال کردند. طبق این نامه، کارمندان معتقدند که هنوز هم می‌توان از دورکاری استفاده کرد.

اعتراض کارمندان اپل به کار حضوری

آن‌ها در این مورد می‌گویند که چگونه اپل به همه مشتریان خود می‌گوید که محصولات ما برای کار از راه دور قدرتمند هستند، اما هنوز ما نمی‌توانیم از آن‌ها برای ارتباط از راه دور خود استفاده کنیم، بنابراین مشتریان با دیدن این وضعیت چه فکری می‌کنند؟ اگر واقعا آن را تجربه نکنیم، چگونه می‌توانیم بفهمیم که محصولات مخصوص کار از راه دور چه مشکلاتی دارند؟

راستش را بخواهید، قسمت بالا از متن این گروه کمی طنز به نظر می‌رسد. زیرا این کارمند بهانه‌ای عجیب و غریب و خنده‌دار بیان کرده است. این موضوع خنده‌دار و در عین حال کنایه آمیز است. علاوه بر این، این نامه بیان می‌کند که رفت و آمد یعنی اتلاف وقت و منابع ذهنی و فیزیکی کارکنان. همچنین بحث‌هایی در مورد تاثیر مدل‌های ترکیبی بر تنوع کارکنان نیز مطرح است. به گفته آن‌ها، این امر اپل را جوان‌تر، تواناتر و شاداب‌تر می‌کند و منجر به امتیازی می‌شود که تعیین می‌کند چه کسی می‌تواند برای اپل کار کند (نه اینکه چه کسی مناسب‌تر است).

به گفته GizChina، همانطور که استیو جابز می‌گوید، منطقی نیست که افراد باهوش را استخدام کنید و به آن‌ها بگویید چه کاری انجام دهند. ما افراد باهوش را استخدام می‌کنیم و آن‌ها خود می‌توانند به ما بگویند که چه کار کنیم. این کارمند می‌گوید که ما افراد باهوشی هستیم که شما ما را استخدام می‌کنید و ما به شما می‌گوییم چه کاری باید انجام دهید زیرا هیچ راه حلی رای این مشکل وجود ندارد. پس باید تصمیم بگیریم که چگونه بهترین کار را انجام دهیم تا شرکت اپل را به سمت پیشرفت هدایت کنیم.

قابل ذکر است که چندین شرکت، سیاست‌های کار از خانه را برای برخی از کارمندان اجرا کرده‌اند. با این حال، اپل در میان آن‌ها نیست. این شرکت مستقر در کوپرتینو به صراحت اعلام کرده است که کارکنان در نهایت باید به کار و همکاری در محل کار خود بازگردند. راستش را بخواهید، با تمام سرمایه‌ گذاری‌های انجام شده در شهر اپل، می‌توانیم بفهمیم که چرا این شرکت نمی‌خواهد این دفتر بزرگ شبیه یک بیابان به نظر برسد. اپل در شرف مواجهه با وضعیت پیچیده دیگری با دولت ایالات متحده است. حال، باید ببینیم که این شرکت چگونه با وضعیت و شرایط کارمندان خود برخورد خواهد کرد.

 

همچنین برای کسب اطلاعات در مورد تعمیرات آیفون اپل این صفحه را مطالعه نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا