سامسونگ

آخرین وضعیت رجیستری گلکسی S۲۳ + قیمت نسخه اولترا

سامسونگ چهارشنبه هفته گذشته در رویداد گلکسی آنپکد خود از گوشی‌های سری S۲۳ رونمایی کرد. اکنون پس از گذشت چند روز از رونمایی این گوشی، برخی مدل‌های Galaxy S۲۳ به صورت محدود وارد کشور شده‌اند و خبر‌های مختلفی درباره رجیستر شدن این گوشی منتشر می‌شود. ما نیز گلکسی S23 اولترا را برای بررسی به تحریریه علاءالدین آوردیم و شاهد وضعیت رجیستری این گوشی بودیم. در ادامه به آخرین اخبار و وضعیت رجیستری گلکسی S۲۳ می‌پردازیم.

در گذشته تقریباً تمام گوشی‌های معروف و برند وارد شده به ایران در سایت همتا قابلیت ثبت و رجیستر داشتند. اما با توجه به محدودیت‌های ارزی اعمال شده، واردات برخی مدل‌ها به صورت قانونی انجام نشد.

بزرگترین نمونه این عدم ثبت شدن، گوشی‌های سری آیفون ۱۴ اپل بودند. چرا‌که با توجه به گذشت بیش از ۴ ماه از ورود این گوشی‌ها به کشور، هنوز خبری از رجیستری این گوشی‌ها در بازار نیست. طبق گفته مسولان، رجیستری این گوشی‌ها به صورت تجاری نخواهد بود. همچنین هنوز ساز و کار رجیستری مسافری این گوشی‌ها نیز مشخص نشده است.

از این رو با توجه به رجیستر نشدن آیفون ۱۴ در بازار ایران، کاربران و برخی کارشناسان احتمال می‌دهند که پرچم‌دار‌های امسال سامسونگ نیز رجیستر نشود. در مقابل برخی کارشناسان معتقدند که این گوشی به صورت قانونی وارد بازار خواهند شد.

ما برای بررسی این موضوع با منابع مختلف گفتوگو کردیم. طبق پیگیری‌های ما و نظر برخی منابع در انجمن وارد‌کنندگان موبایل، احتمال رجیستر شدن این گوشی زیاد است. از این رو می‌توان گفت که وضعیت رجیستری گلکسی S۲۳ به نوعی مشخص است.

این موضوع خیال کاربران را اندکی از خرید زود هنگام این گوشی راحت می‌کند. اما در مقابل رجیستر شدن گلکسی S۲۳ یک احتمال است و همچنان ممکن است که گلکسی S۲۳ به راحتی رجیستر نشود و این فرایند زمان بر باشد.

بنابراین اگر قصد خرید گوشی‌های سری Galaxy S۲۳ را دارید، بهتر است تا چند هفته دیگر منتظر باشید تا هم قیمت این دستگاه‌ها در بازار ثابت شود و هم وضعیت رجیستری گلکسی S۲۳ به طور قطعی مشخص شود.

طبق بررسی‌های می‌دانی ما در بازار، قیمت نسخه با حافظه رم ۱۲ گیگابایت و حافظه ذخیره‌سازی ۲۵۶ گیگابایتی گلکسی S۲۳ Ultra حدود ۶۵ الی ۷۰ میلیون تومان است و به دلیل ورود مسافری این گوشی به بازار ایران، به راحتی نمی‌توان آن را برای خرید یافت. این در حالی است که رجیستری مسافری این گوشی نیز هنوز در سامانه‌ها ثبت نشده است.

نظر شما درباره رجیستری گلکسی S۲۳ و ورود تجاری این گوشی‌ها به بازار ایران چیست؟ آیا با رجیستر نشدن این گوشی‌ها به دلیل محدودیت‌های ارزی موافق هستید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

به‌روز‌رسانی: گلکسی S23 رجیستر شد

طبق آخرین اخبار منتشر شده، جمعه هفته گذشته این گوشی به صورت رسمی رجیستر شد و اکنون نسخه رجیستر شده گلکسی S۲۳ Ultra در برخی فروشگاه‌های اینترنتی با رنج قیمتی حدود ۶۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. با اعلام این خبر، خیال کاربران از رجیستری این گوشی راحت شد. البته هنوز اخبار دقیقی از وضعیت رجیستری سایر نسخه‌های این سری به صورت رسمی اعلام نشده است. اما با توجه به رجیستر شدن نسخه گران قیمت این خانواده، رجیستری و واردات سایر گوشی‌های سری گلکسی S۲۳ بدون مشکل انجام خواهد شد. پس از این خبر به نوعی می‌توان گفت که تنها استثنا بزرگ که رجیستری آن هنوز درهاله‌ای از ابهام است، گوشی‌های سری آیفون ۱۴ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا